Transznacionális együttműködések megvalósítása a Tokaji Görögkatolikus Egyházközségben” céljából tartandó szakmai program

2019.10.15

2019. október 03-án Bodrogkisfaludon került megrendezésre az EFOP-5.2.2. Transznacionális együttműködések megvalósítása című projekt negyedik szakmai programja. A megjelent vendégeket, szakembereket és partner szervezetek képviselőit Gorcsa György, görögkatolikus parókus köszöntötte, majd röviden ismertette, bemutatta a projekt főbb tevékenységeit.

A bevezető gondolatok és ismertető után a Makó Balázs szakmai vezető összefoglaló gondolatait hallgathattuk meg, mely a projekt eddigi szakmai tevékenységeiről szólt, illetve eddig megvalósított szakmai programokról. Ennek során a szakmai vezető kiemelte a projekt megvalósítás során felmerült nehézségeket és a projekt hasznosságát, az eddig elért eredményeket, tapasztalatokat, amelyekből a projekt megvalósítók mindig igyekeztek tanulni és a tanultakat hasznosítani a további szakmai munka során.

A szakmai vezető ismertetője után Holhos Csilla, a nyugdíjasház vezetője mutatta be az intézményüket, amely önkormányzati fenntartás alatt működik 2005 óta. A nyugdíjasház igényes kialakítású, 6 db 1 szobás (2 ágyas) és 4 db 2-szer fél szobás (1-1 ágyas) összkomfortos lakrészt tartalmazó épület, amely a település központjában található. A nyugdíjasház az önmaguk ellátására képes nyugdíjasoknak bérleti jogviszony alapján, lakásokban való korlátlan idejű elhelyezést biztosít. Céljuk, hogy az itt elhelyezett nyugdíjasok a szociális otthontól eltérően, önállóságukat megőrizhessék. Az itt lakóknak folyamatos orvosi felügyeletet biztosítanak. Az intézményben lehetőség nyílik arra, hogy a lakók a szabad idejüket hasznosan töltsék el, különböző foglalkozások, tevékenységek végzésével (kézi munka, szabás-varrás, ajándék-készítés, sütés, stb.).

A település intézményeivel nagyon jó kapcsolatban állnak, és a falu életében aktívan részt vesznek. Mindenki megtalálja az elképzeléseihez megfelelő kikapcsolódási és hobbi tevékenységeket.

Az intézmény bemutató után Gulybán Gabriella számolt be a projekt során szerzett hazai és külföldi partner szervezeteknél, intézményeknél szervezett rendezvények során feltárt jó gyakorlatokról, tapasztalatokról.

A beszámoló után fórumbeszélgetés keretében megvitatásra került a projekt keretében eddig megismert jó gyakorlatok, eredmények, az egyházi szervezetek jövőképe, stratégiája. Javaslatként elhangzott, hogy önkéntesek, helyi szakemberek bevonásával, az egyház közösségépítő szerepe növelhető lenne, fontos lenne minél több fiatal elérése, bevonása, szemléletformálása, amelyben nagy szerepe van a hitnek, az egyháznak, a nyugdíjas ház estén elhangzott, hogy önkéntesek bevonásával a fiatal és idősebb generáció közelebb lenne hozható egymáshoz.

© 2018 Worlds Collide. Minden jog fenntartva.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el